Arcybiskup Jakub na śniadaniu wielkanocnym dla ukraińskich uchodźców

24 kwietnia w dniu święta Paschy, JE Najprzewielebniejszy Jakub Arcybiskup Białostocki i Gdański uczestniczył w śniadaniu wielkanocnym dla uchodźców wojennych z Ukrainy. Wydarzenie, które miało miejsce w hali sportowej VI Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Zygmunta Augusta,  zorganizowane zostało przez Miasto Białystok i Fundację Rodziny Czarneckich.

Zdecydowana większość uchodźców z Ukrainy należy do Cerkwi prawosławnej. Dlatego też Arcybiskup Jakub pozdrowił wszystkich zebranych paschalnym Christos woskresie ! Życzył wszystkim nadziei, że niedługo będą mogli wrócić do swoich domów i zacząć normalnie żyć. Hierarcha poświęcił także świąteczne potrawy. Na śniadaniu obecni byli także zastępca prezydenta Białegostoku Przemysław Tuchliński i wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.

Po modlitwach i świątecznym posiłku dzieci dostały paczki ze słodyczami, zorganizowano też dla nich zabawy i animacje. Organizację wydarzenia wsparły firmy: PSS Społem Białystok, Eurocash Dystrybucja, Koncept Drukarnia sp. z o.o. oraz Polska Izba Mleka.

za www.bialystok.pl