Antypascha, Niedziela o Tomaszu w Parafii Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku

23 kwietnia w II Niedzielę po Wielkanocy – Antypaschę, JE Najprzewielebniejszy Jakub Arcybiskup Białostocki i Gdański sprawował Boską Liturgię w Parafii Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku.

Przed nabożeństwem Arcybiskup Jakub dokonał postrzyżyn lektorskich Dawida Jakubowskiego. Lektor Dawid Jakubowski jest członkiem redakcji Radia Orthodoxia oraz psalmistą Parafii Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku.

Podczas Małego Wejścia na Boskiej Liturgii, hierarcha w imieniu św. Soboru Biskupów PAKP, z okazji święta Paschy podniósł ks. Jana Nikulina do godności protoijereja. Po odczytaniu Ewangelii, ze słowem pouczenia do licznie zgromadzonych wiernych zwrócił się ks. mitrat Jerzy Czurak.

Po uroczystej, świątecznej procesji Jego Ekscelencja pozdrowił wiernych oraz podziękował duchowieństwu za wspólną modlitwę. W szczególnych słowach zwrócił się do nowego lektora Dawida Jakubowskiego oraz nagrodzonego ks. prot. Jana Nikulina. Arcybiskup zwrócił również uwagę na teologiczny aspekt dzisiejszego święta oraz czytanej Ewangelii o św. ap. Tomaszu.

Paweł Nasuta

Fot.: Jan Ławreszuk