Arcybiskup Jakub na otwarciu Konsulatu Honorowego Republiki Serbii w Białymstoku

29 czerwca JE Najprzewielebniejszy Jakub Arcybiskup Białostocki i Gdański, wziął udział w uroczystym otwarciu Konsulatu Honorowego Republiki Serbii w Białymstoku.

Konsulem honorowym Republiki Serbii w Białymstoku został prezes i współwłaściciel firmy Infinity Group Jarosław Antychowicz. Wśród zaproszonych gości znaleźli się również JE Najprzewielebniejszy Paweł Biskup Hajnowski, J. E. Nebojša Košutić- Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Republiki Serbii w Rzeczypospolitej Polskiej, wojewoda podlaski, konsule honorowi innych Państw, serbscy duchowni oraz rzymskokatolicki biskup Henryk Ciereszko.

Ambasador Serbii w słowach skierowanych do gości wspomniał o wspólnej historii, która łączy Polaków i Serbów już od XVI wieku, kiedy artysta z Serbii, malarz, wykonał z grupą współpracowników freski w Cerkwi Zwiastowania NMP w monasterze w Supraślu.

Arcybiskup Jakub pogratulował nowemu konsulowi i życzył pomocy Bożej w nowych obowiązkach. Tego samego dnia  w Domu Arcybiskupim miało miejsce spotkanie Arcybiskupa Jakuba z Ambasadorem Serbii oraz nowym konsulem.

Paweł Nasuta

fot za.: gov.pl