Festyn kończący rok szkolny w gdańskiej katedrze

18 czerwca w Katedrze św. Mikołaja w Gdańsku miało miejsce uroczyste zakończenie roku szkolnego. Po Boskiej Liturgii dzieci i młodzież parafii w Gdańsku uczestniczyły w uroczystym nabożeństwie dziękczynnym, podczas którego wznoszone były modlitwy za ukończony rok szkolny oraz rozpoczynający się okres wakacji. Tydzień wcześniej parafia zorganizowała festyn parafialny.

Podczas festynu wszystkie dzieci mogły po raz ostatni w tym roku szkolny zintegrować się oraz rozpocząć radośnie okres wakacji. Podczas festynu odbył się koncert harfowy w wykonaniu młodych parafianek Nadiyi i Yevy Zholomenko. Uczestnicy mogli wysłuchać pięknego wystąpienia w trakcie którego wykonywane były utwory kompozytorów z całego świata. Po zjedzeniu śniadania gry, zabawy, dmuchane atrakcje, wata cukrowa i lody pochłonęły najmłodszych parafian gdańskiej katedry. Dzięki współpracy animatorek, pomocy i zaangażowaniu rodziców, niedzielne popołudnie dzieci spędziły na radości zbliżających się wakacji, ale przede wszystkim na wspólnej zabawie, która jest tak istotna i ważna w ich młodym życiu. Starsi wierni po przepięknym koncercie harfowym udali się na wspólnie przygotowany piknik oraz integrację.

Rok szkolny 2022/2023 to również przedsięwzięcia organizowane dla dorosłych parafian. Wierni przez cały rok mogli uczestniczyć w cyklu spotkań „katechezy dla dorosłych” prowadzonych przez ks. Gabriela Masalskiego. Dużą popularnością cieszyły się również kursy języka polskiego prowadzone przy parafii. We współpracy z ELEOS Metropolitalnym Ośrodkiem Miłosierdzia oraz ELEOS Diecezji Białostocko – Gdańskiej. W roku 2022/2023 przy parafii podstawowy kurs języka polskiego przeszło ok.80 osób.

ks. Gabriel Masalski