Festyn parafialny w Gródku

23 czerwca, w dzień Zesłania Ducha Świętego na Apostołów po świętej Liturgii odbył się festyn parafialny w Gródku pt. „Kultura łączy pokolenia 2”.

Przed szeroką publicznością wystąpiły zespoły: Słowiańska Nuta Switanak, Zespół Souvenir, Zespół As. Nie zabrakło również wielu atrakcji m.in : dmuchana zjeżdżalnia, kącik fryzjerski, kącik profilaktyczny, a dla dzieci były przygotowane lody. Zaprezentowały się również : OSP Gródek, Policja i stoisko edukacyjne Nadleśnictwo Waliły, Lasy Państwowe.

Przybyła społeczność mogła poczęstować się pysznymi regionalnymi specjałami przygotowanymi przez : Koło Gospodyń Wiejskich Teraz Waliły, Alebabki Słuczanka, Koło Gospodyń Wiejskich Pasjonatki w Bielewiczach, Koło Gospodyń Wiejskich w Gródku, Zacisze Markowszczyzna Swojskie Jadło, Zajazd Przy Granicy.

Parafia kieruje serdeczne podziękowania do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego za dofinansowanie tego wydarzenia, partnerom którzy wsparli tę inicjatywę: Bank Spółdzielczy w Białymstoku Oddział w Gródku, Gmina Gródek , Gmina Narewka, Gminne Centrum Kultury w Gródku, Radnej Powiatu Białostockiego p. Annie Grycuk, Chorten Gródek, Szkoła Podstawowa im. Partyzantów Braci M i A Chrzanowskich w Gródku, Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Ośrodek Zdrowia w Gródku”,Gospodarstwo Ogrodnicze Grzegorz Kondratowicz jak również dla Bractwo Młodzieży Prawosławnej w Gródku i rodziców z bractwa dziecięcego za pomoc w organizacji festynu i zaangażowanie.

Dariusz Sulima