Finał konkursu poezji religijnej i konkursu plastycznego „Świątynie Prawosławne”

24 maja z błogosławieństwa JE Najprzewielebniejszego Jakuba Arcybiskupa Białostockiego i Gdańskiego w Centrum Kultury Prawosławnej w Białymstoku odbyła się XIX edycja Konkursu poezji religijnej w językach słowiańskich. W konkursie wzięło udział sześćdziesięciu uczestników z różnych miejscowości województwa Podlaskiego.

Komisja w składzie Halina Chodakowska, Vita Kociubajlo, Olha Danova, oceniała uczniów w dwóch kategoriach: klasy O-IV i V- VIII. Po wystąpieniu uczestników wyłoniono laureatów i wyróżnionych. Była to duchowa uczta dla wszystkich obecnych na uroczystości, zarówno uczniów jak i ich nauczycieli i opiekunów.

Tego samego dnia w Centrum Kultury Prawosławnej w Białymstoku została zorganizowana wystawa prac nagrodzonych i wyróżnionych w konkursie plastycznym „Świątynie prawosławne”. Po uroczystościach spośród 100 nadesłanych prac nagrodzono upominkami uczniów – autorów zwycięskich twórczości.

Nagrody zostały wręczone przez prowadzących wydarzenie: ks. Piotra Borowika i siostrę Darię Matwiejuk.

Oba konkursy zostały zorganizowane przez Szkołę Podstawową Nr 5 we współpracy z Wydziałem Katechetycznym Diecezji Białostocko-Gdańskiej

Helena Dobosz

fot. Organizatorzy konkursu