Miejska inauguracja nowego roku szkolnego 2021/22

1 września, JE Najprzewielebniejszy Jakub Arcybiskup Białostocki i Gdański odprawił molebien w cerkwi Świętego Ducha w Białymstoku. Podczas nabożeństwa wznoszone były szczególne modlitwy za uczniów i nauczycieli rozpoczynający nowy rok szkolny 2021 / 22.

W świątyni obecni byli duchowni na czele z dyrektorem wydziału katechetycznego diecezji białostocko – gdańskiej ks. mitratem Janem Fiedroczukiem, katecheci, rodzice oraz uczniowie szkół leżących na terenie parafii św. Ducha. Wśród zaproszonych gości w cerkwi obecna była Dyrektor Departamentu Edukacji Urzędu Miejskiego w Białymstoku Wiesława Ćwiklińska oraz Radni Miasta Białegostoku.

Po nabożeństwie w cerkwi Arcybiskup Jakub uczestniczył w miejskiej inauguracji roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 24 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. 2 Korpusu Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie w Białymstoku  przy ul. Antoniuk Fabryczny 5/7. Spotkanie w szkole rozpoczął gospodarz uroczystości Tadeusz Truskolaski – prezydent miasta Białegostoku.

Hierarcha zwracając się do zebranych zauważył, że oprócz czterech oficjalnych stopni awansu zawodowego nauczyciela powinny być także takie stopnie jak nauczyciel mądry sercem i nauczyciel z powołania. Arcybiskup życzył także wszystkim uczniom i nauczycielom Bożej pomocy w nadchodzącym roku szkolnym.