Modlitwa w rocznicę śmierci ks. Józefa Sitkiewicza

29 października  w cerkwi św. Mikołaja Cudotwórcy w Nowym Dworze, wznoszono modlitwę w pierwszą rocznicę po śmierci ks. mitrata Józefa Sitkiewicza. Boskiej Liturgii i  panichidzie za duszę o. Józefa przewodniczył JE Najprzewielebniejszy Andrzej Biskup Supraski.

Poza licznie przybyłym duchowieństwem w świątyni obecni byli księża z Kościoła rzymskokatolickiego oraz przedstawicieli władz samorządowych i służb mundurowych.

– Dziś wspominamy nieodżałowanego proboszcza tej parafii – o. Józefa, który przez długie lata piastował tę funkcję. Całym swoim sercem i duszą poświęcił się służbie Bogu i wiernym. Każda modlitwa za zmarłych przynosi korzyść tym, którzy odeszli z tego życia, ale również dla nas samych. Każda bowiem modlitwa, nawet wznoszona w intencji innych, przysłuża się również dla nas, czyniąc dobro i utwierdzając nas w przekonaniu, iż pamiętać o Bogu trzeba każdego dnia swojego życia – powiedział bp Andrzej.

Po nabożeństwie poświęcona została pamiątkowa tablica, ufundowana przez nowodworską wspólnotę wiernych i obecnego proboszcza. Wyeksponowana na przycerkiewnym placu – od strony ołtarza, jest wyrazem wdzięczności i pamięci parafian swojemu opiekunowi duchowemu. Raz jeszcze można było też obejrzeć wystawę archiwalnych fotografii, przedstawiających kapłańską drogę o. Józefa.

tekst i fot.: Adam Matyszczyk