Nagroda Marszałka za osiągnięcia w dziedzinie kultury

21 grudnia w Muzeum Podlaskim uroczyście wręczono Nagrody Marszałka Województwa Podlaskiego za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Wśród odznaczonych znalazł się proboszcz parafii św. Mikołaja w Topilcu oraz kanclerz Akademii Supraskiej ks. prot. Jarosław Jóźwik. Wśród pozostałych wyróżnionych znaleźli się aktor, wiolonczelistka, dziennikarz, pisarz, choreograf, zespół ludowy i uniwersytet seniorów

– Z roku na rok mamy coraz więcej wniosków o przyznanie tej nagrody. Za każdym razem stajemy przed naprawdę trudnym zadaniem, aby wybrać twórców, którzy są najlepsi z najlepszych. Zawsze przekraczamy zaplanowaną kwotę i zwiększamy liczbę nagrodzonych – mówił marszałek Kosicki. – Cieszy mnie ogromnie, że mamy w Podlaskiem tylu wspaniałych ludzi kultury. Jestem zaszczycony, że mogę w imieniu władz województwa docenić wasze pasje, działalność, waszą wspaniałą pracę.

ks. Jarosław Jóźwik, doceniony został za zaangażowanie i dotychczasową pracę na rzecz społeczności lokalnej nie tylko w wymiarze duchowym, ale również artystycznym i kulturalnym. Ta nagroda to impuls do dalszego działania – zaznaczył ks. Jóźwik i podkreślił, że inspirację do swojej działalności czerpie przede wszystkim ze spotkań ze wspaniałymi ludźmi, podlaskimi artystami.

Prawosławny Arcybiskup Białostocki i Gdański Jakub, który uczestniczył w uroczystości podkreślał, że działalność ks. Jarosława jest nieoceniona.

Nagrody Marszałka Województwa Podlaskiego za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury przyznawane są od 2000 r.

Aneta Kursa
red.: Małgorzata Sawicka
fot.: Mateusz Duchnowski

za wrotapodlasia.pl