Odszedł do Pana protodiakon Anatoli Daniluk

Dziś 16 listopada po ciężkiej chorobie odszedł do Pana protodiakon Anatoli Daniluk, nadetatowy diakon katedralnej parafii św. Mikołaja Cudotwórcy w Białymstoku.

Protodiakon Anatoli Daniluk urodził się 21 marca 1958 roku w Kleszczelach. Po ukończeniu Prawosławnego Seminarium Duchownego w Warszawie pełnił obowiązki subdiakona biskupa łódzkiego i poznańskiego Sawy. 6 listopada 1983 r przyjął z rąk ówczesnego biskupa białostockiego i gdańskiego Sawy święcenia diakońskie. Tego samego roku mianowany został ekonomem Domu Biskupiego w Białymstoku oraz kierowcą biskupa. Od 7 listopada 1983 roku do śmierci pełnił obowiązki nadetatowego diakona białostockiej Katedry św. Mikołaja. Za zasługi dla Cerkwi odznaczony został Orderem św. Równej Apostołom Marii Magdaleny III stopnia

Panichida w intencji śp protodiakona Anatolego odbędzie się 17 listopada o godz. 18.00  w białostockiej Katedrze św. Mikołaja. Boskiej Liturgii, która odbędzie się 18 listopada o godz. 9.00  w Katedrze, przewodniczyć będzie JE Najprzewielebniejszy Jakub Arcybiskup Białostocki i Gdański. Bezpośrednio po Liturgii sprawowany będzie obrzęd pogrzebu zmarłego duchownego, któremu przewodniczyć będzie JE Wielce Błogosławiony Sawa Metropolita Warszawski i całej Polski.

Rodzina śp. ks. Anatola prosi o nie przynoszenie wieńców pogrzebowych. W Katedrze ustawiona zostanie specjalna skarbonka z prośbą o ofiarę na rzecz monasteru w Zwierkach.