Logo
środa, 26 lutego 2020
św. Martyniana
Znajdujesz się na: Strona główna»Aktualności»Białostockiej Ikony Matki Bożej
Aktualności
28-06-2019

Białostockiej Ikony Matki Bożej

W dniach 26 – 27 czerwca odbyły się w białostockiej Katedrze św. Mikołaja Cudotwórcy uroczystości ku czci Przenajświętszej Bogurodzicy w czczonej w Jej Białostockiej Ikonie. Boskiej Liturgii w dniu święta przewodniczył JE Najprzewielebniejszy Arcybiskup Bielski Grzegorz. Tego samego dnia wieczorem sprawowane było nabożeństwo dziękczynne połączone ze śpiewanym akatystem ku czci Bogurodzicy. Natomiast dzień wcześniej wieczorem, nabożeństwu Całonocnego czuwania przewodniczył JE Najprzewielebniejszy Jakub Arcybiskup Białostocki i Gdański.

Po zakończonej Liturgii, odbyła się uroczysta procesja z Białostocką Ikoną Bogurodzicy wokół Katedry, podczas której wznoszone były modlitwy z prośbą o wstawiennictwo Matki Bożej za wszystkich mieszkańców Białegostoku.

Arcybiskup Grzegorz, w słowie skierowanych do wiernych, podkreślił niezwykłą siłę modlitwy skierowanej do Bogurodzicy. Zdaniem Hierarchy, mamy dziś doskonałe warunki aby po prostu przyjść do świątyni i przed ikoną Białostockiej Matki Bożej wznieść swoje modlitwy do Bogurodzicy. Niestety jak zauważył Arcybiskup, wielu nie chce skorzystać z pomocy jaką oferuje nam Przenajświętsza Rodzicielka, uważając iż sami są w stanie poradzić sobie ze swoimi życiowymi problemami. Jednakże jak uczą nas przykłady zaczerpnięte z życia świętych, człowiek nie jest w stanie przezwyciężyć trudności życiowych bez wstawiennictwa Bogurodzicy.

protodiakon Wiaczesław Perek

fotoreportaż autora & Aleksandry Jarosławskiej (kliknij tutaj)

historia Białostockiej Ikony Bogurodzicy (kliknij tutaj)