Logo
środa, 26 lutego 2020
św. Martyniana
Znajdujesz się na: Strona główna»Aktualności»Święto parafialne w Ełku
Aktualności
15-07-2019

Święto parafialne w Ełku

13 lipca w dniu święta Soboru Dwunastu Apostołów, JE Najprzewielebniejszy Biskup Supraski Andrzej odprawił Boską Liturgię w cerkwi św. Apostołów Piotra i Pawła w Ełku. Hierarsze asystowało duchowieństwo z dekanatu białostockiego i olsztyńskiego. Podczas „Małego wejścia” Biskup Andrzej nagrodził za zasługi dla Cerkwi, proboszcza tamtejszej parafii ks. Michała Fiedziukiewicza, prawem noszenia nadbiedrienika.

Po odczytaniu fragmentu Świętej Ewangelii do wiernych ze słowami pouczenia zwrócił się ks. prot. Włodzimierz Misijuk z Białegostoku. Cerkiew wypełniła się tutejszymi parafianami, a także pielgrzymami z różnym podlaskich parafii. Najliczniejsza pięćdziesięcioosobowa grupa pielgrzymów przybyła z parafii św. Wielkomęczennika Pantelejmona z pod białostockich Zaścianek, pod duchowym przewodnictwem ich proboszcza ks. prot. Anatola Szymaniuka.

Po zakończeniu Boskiej Liturgii odbyła się świąteczna procesja wokół ełckiej cerkwi. Na zakończenie do licznie zgromadzonych wiernych ze słowem pouczenia i świątecznego pozdrowienia zwrócił się Biskup Andrzej. Po wszystkim wierni udali się na świąteczną agapę zorganizowaną w parafialnym ogrodzie.  

ks. Michał Fiedziukiewicz

fotoreportaż Niki Fiedziukiewicz (kliknij tutaj)