Logo
wtorek, 2 czerwca 2020
św. męcz. Chełmskich i Podlaskich
Znajdujesz się na: Strona główna»Aktualności»Święcenia kapłańskie diakona Piotra Makala
Aktualności
11-08-2019

Święcenia kapłańskie diakona Piotra Makala

11 sierpnia w VIII niedzielę po święcie Pięćdziesiątnicy, JE Najprzewielebniejszy Arcybiskup Białostocki i Gdański Jakub odprawił Boską Liturgię w Katedrze św. Mikołaja w Białymstoku. Podczas nabożeństwa, Władyka Jakub udzielił święceń kapłańskich diakonowi Piotrowi Makalowi. 

Ksiądz mgr inż. Piotr Makal urodził się 2 listopada 1983 r. w Warszawie w rodzinie Jarosława i Walentyny z d. Godun. Od najmłodszych lat przysługiwał w parafii monasterskiej w Supraślu. Pełnił także w latach 1998 – 1999 służbę subdiakońską przy JE Biskupie Supraskim Jakubie.

W 2002 r. ukończył III LO w Białymstoku i rozpoczął studia na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Studia w zakresie radiokomunikacji i technik multimedialnych ukończył z tytułem magistra inżyniera broniąc pracę dyplomowej pt. „UWB Antennas for Wireless Applications”,.

13 lipca 2008 r. wstąpił w związek małżeński z Elżbietą Konachowicz. W tym samym roku rozpoczął studia licencjackie w trybie zaocznym w Prawosławnym Seminarium Duchownym w Warszawie, które ukończył broniąc pracę dyplomową pt. „Święto Zmartwychwstania Pańskiego w tradycji liturgicznej Cerkwi prawosławnej i Kościoła rzymskokatolickiego”.

Od 2013 r. pracuje w Stowarzyszeniu Bractwo Prawosławne św. św. Cyryla i Metodego, łącząc funkcję kierownika biura Zarządu Głównego oraz nauczyciela informatyki w Zespole Szkół Niepublicznych św. św. Cyryla i Metodego.

Ma trzy córki: Aleksandrę, Juliannę i Ninę.

protodiakon Wiaczesław Perek

fotoreportaż Aleksandra Wasiluka (kliknij tutaj)