Logo
sobota, 23 stycznia 2021
św. Grzegorza Biskupa Nisskiego
Znajdujesz się na: Strona główna»Aktualności»Dzień Jedności Rolniczej w Wasilkowie
Aktualności
02-10-2019

Dzień Jedności Rolniczej w Wasilkowie

29 września w Niedzielę po święcie Podwyższenia Krzyża Pańskiego, JE Najprzewielebniejszy Jakub Arcybiskup Białostocki i Gdański, odprawił Boską Liturgię w cerkwi śww. Apostołów Piotra i Pawła w Wasilkowie. W nabożeństwie uczestniczyli duchowni wasilkowskiej parafii oraz diecezjalny kapelan rolników ks. mitrat Mikołaj Ostapczuk. W świątyni obecni byli podlascy rolnicy oraz Zespoły Kół Gospodyń Wiejskich przybyłych na Dzień Jedności Rolniczej w Wasilkowie. 

Po nabożeństwie w cerkwi, Arcybiskup Jakub wraz z towarzyszącym mu duchowieństwem udali się na Wzgórze Rolników znajdujące się w Świętej Wodzie koło Wasilkowa. Hierarcha poświęcił przyniesione przez rolników chleby oraz  Krzyż Jedności Rolników ufundowany przez Stowarzyszenie św. Izydora Oracza.

Wzorem lat ubiegłych uroczystości wzięli udział podlascy parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele samorządu rolniczego, kółek rolniczych, kół gospodyń wiejskich, przedstawiciele instytucji związanych z rolnictwem, rolnicy a także pracownicy i delegaci Podlaskiej Izby Rolniczej.

protodiakon Wiaczesław Perek

fotoreportaż Julity Warszyckiej (kliknj tutaj)