Logo
środa, 1 kwietnia 2020
św. męczenników Chryzanta i Darii
Znajdujesz się na: Strona główna»Aktualności»KOMUNIKAT ZE SPOTKANIA DT. PANDEMII KORONOWIRUSA
Aktualności
26-03-2020

KOMUNIKAT ZE SPOTKANIA DT. PANDEMII KORONOWIRUSA

Komunikat ze spotkania JE Najprzewielebniejzego Jakuba Arcybiskupa Białostockiego i Gdańskiego z dziekanami: białostockim, gródeckim i sokólskim oraz proboszczami prawosławnych parafii miasta Białegostoku dot. pandemii koronowirusa.

1. Wszystkie nabożeństwa duchowni będą odprawiać zgodnie z wielkopostnym harmonogramem.

2. Z bólem serca powiadamia się wiernych o obowiązującym Rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z dnia 24 marca 2020 roku, w którym zabrania się uczestnictwa wiernych na nabożeństwach powyżej 5-ciu osób (pod rygorem mandatu 5.000,- złotych). Rozporządzenie premiera obowiązuje do 11 kwietnia 2020 roku.

3. W trosce o łączność modlitewną z parafianami proboszczowie postarają się transmitować nabożeństwa z parafii on - line.

4. Informację dotyczącą transmisji proboszczowie umieszczą na internetowych stronach parafii i diecezji.

5. W związku z ograniczeniami dotyczącymi liczby osób uczestniczących w nabożeństwach, w celu umożliwienia przystąpienia do sakramentu Eucharystii większej ilości wiernych, Liturgia Uprzednio Uświęconych Darów będzie sprawowana codziennie.

6. O ewentualnych zmianach, podyktowanych ww. rozporządzeniem, a także dotyczących życia i funkcjonowania parafii, proboszczowie będą informować na bieżąco za pośrednictwem strony internetowej.

protodiakon Wiaczesław Perek