Logo
środa, 28 października 2020
św. Eutymiusza Nowego, Tesalonickiego
Znajdujesz się na: Strona główna»Aktualności»Poświęcenie domu parafialnego parafii Wszystkich Świętych w Białymstoku
Aktualności
01-10-2020

Poświęcenie domu parafialnego parafii Wszystkich Świętych w Białymstoku

30 września, w dniu modlitewnej pamięci św. Męczennic Wiery, Nadziei, Luby oraz ich matki Zofii, JE Najprzewielebniejszy Jakub odprawił Boską Liturgię w cerkwi Wszystkich Świętych w Białymstoku. Tuż przed rozpoczęciem nabożeństwa, Arcybiskup poświęcił ikonę Świętych Męczennic, która w przyszłości znajdzie się w parafialnej świątyni.

Po nabożeństwie do zebranych zwrócił się Arcybiskup Jakub. Hierarcha pozdrowił wszystkie panie noszące imiona Wiery, Nadziei, Luby oraz Zofie. Następnie Arcybiskup wręczył Listy pochwalne za wkład w rozbudowę domu parafialnego.

Zakończeniem uroczystości było poświęcenie nowego domu parafialnego, którego budowa rozpoczęła się pond dwa lata temu. Arcybiskup Jakub zwracając się  do wspólnoty parafialnej, powiedział m.in.: że prosząc Boga o Jego błogosławieństwo dla domu, nie mamy na myśli jedynie budynku. Wręcz przeciwnie, prosimy w modlitwach o zachowanie w Bożej Opiece wszystkich mieszkańców tego domu oraz w wypadku domu parafialnego wszystkich którzy będą z niego korzystać. Arcypasterz podziękował także proboszczowi ks. prot. Piotrowi Pietkiewiczowi za trud budowy, życząc jednocześnie by nowe parafialne pomieszczenia zawsze były oblegane przez parafian. 

Dom parafialny Parafii Prawosławnej Wszystkich Świętych na białostockim osiedlu Wygoda znajduje się na terenie cmentarza przy ul. Wysockiego. Wraz z objęciem stanowiska proboszcza przez ks. prot. Piotra Pietkiewicza, w porozumieniu z Radą Parafialną, postanowiono przebudować stary dom parafialny oraz dobudować nową jego część. W nowej części mieści się duża sala na kilkadziesiąt osób z zapleczem kuchennym, mniejsze sale przeznaczone na spotkania bractw i chórów oraz mieszkania dla duchownych.

Więcej o życiu parafii Wszystkich Świętych na stronie internetowej parafii 

protodiakon Wiaczesław Perek

fotoreportaż Jarosława Charkiewicza (kliknij tutaj)