Logo
sobota, 15 grudnia 2018
św. pror. Abbakuma
Znajdujesz się na: Strona główna»Aktualności»Arcybiskup Jakub z wizytą w Grecji
Aktualności
08-11-2012

Arcybiskup Jakub z wizytą w Grecji

W dniach 26 – 31 października JE Najprzewielebniejszy Arcybiskup Białostocki i Gdański Jakub przebywał na zaproszenie JE Najprzewielebniejszego Metropolity Didimotichonu i Orestasu Damascena w Greckim mieście Didimotichon. Władyce Jakubowi towarzyszył Namiestnik Supraskiego Monasteru o. Archimandryta Andrzej.

Głównym punktem wizyty Arcybiskupa Jakuba w Greckim Kościele Prawosławnym była Boska Liturgia odprawiona 28 października, w dniu święta Opieki Matki Bożej oraz Narodowego Święta Niepodległości Grecji. W uroczystościach uczestniczył także JE Najprzewielebniejszy Biskup Fanaru Agatangel.

Arcybiskup Jakub wraz z  Archimandrytą  Andrzejem mieli także okazję zwiedzić Konstantynopol wraz z jego najcenniejszym zabytkiem, cerkwią  Hagia Sophia. Podczas pobytu w Konstantynopolu w dniu 30 października, delegacja naszej diecezji spotkała się z JŚ Patriarchą Konstantypolitańskim Bartłomiejem. Do spotkania doszło w patriarszej rezydencji na Fanarze, podczas którego hierarchowie wymienili się okolicznościowymi podarunkami.

fotogaleria

foto. http://www.imdos.gr/