Logo
poniedziałek, 22 października 2018
św. ap. Jakuba Alfeusza
Znajdujesz się na: Strona główna»Aktualności»Konkurs biblijny w diecezji białostocko - gdańskiej
Aktualności
20-12-2012

Konkurs biblijny w diecezji białostocko - gdańskiej

   Z błogosławieństwa JE Najprzewielebniejszego Arcybiskupa Białostockiego i Gdańskiego Jakuba w Diecezji Białostocko-Gdańskiej został zorganizowany po raz trzeci Konkurs Biblijny. Tematem tegorocznej edycji konkursu była Ewangelia wg. św. Łukasza.

  Zmagania konkursowe odbywają się w kilku kategoriach wiekowych: dzieci w wieku przedszkolnym wykonują pracę plastyczną; młodsi uczniowie szkół podstawowych przygotowują opowiadanie w formie pracy pisemnej; kl. V i VI – prezentację multimedialną, koncentrującą się na wybranym miejscu biblijnym; zaś uczniowie gimnazjum rozwiązują test sprawdzający znajomość Ewangelii.

  14 grudnia w Centrum Kultury Prawosławnej w Białymstoku 25 gimnazjalistów przystąpiło do rozwiązania testu ze znajomości treści Ewangelii wg. św. Łukasza. Test składał się z 12 zadań otwartych i zamkniętych. Znalazły się w nim zadania wyboru, przyporządkowania,
z luką, utrwalające chronologię oraz sprawdzające znajomość geografii Nowego Testamentu.

  Nad sprawnym przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: ks. prot. Piotr Pietkiewicz – przewodniczący, mgr Barbara Uścinowicz – konsultant metodyczny, mgr Mirosława Pietkiewicz – doradca metodyczny.

  Organizatorami konkursu biblijnego są: Wydział Katechetyczny Diecezji Białostocko – Gdańskiej, Miejski Ośrodek Doradztwa Metodycznego w Białymstoku, Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku, Klub Radnych Forum Mniejszości Podlasia.

 

 

Mirosława Pietkiewicz – doradca metodyczny ds. nauczania religii prawosławnej


fotoreportaż