Logo
wtorek, 25 września 2018
św. męcz. Autonoma
Znajdujesz się na: Strona główna»Aktualności»Święto Katedry Teologii Prawosławnej na UwB
Aktualności
12-02-2013

Święto Katedry Teologii Prawosławnej na UwB

12 lutego swoje święto obchodziła Katedra Teologii Prawosławnej na Uniwersytecie w Białymstoku. Boskiej Liturgii w Katedrze św. Mikołaja w Białymstoku  przewodniczył JE Najprzewielebniejszy Arcybiskup Białostocki i Gdański Jakub. W nabożeństwie uczestniczył JE Najprzewielebniejszy Biskup Supraski Grzegorz. Po zakończonej Liturgii odprawione zostało nabożeństwo dziękczynne w intencji pracowników i studentów Katedry Teologii UwB.

Podczas Liturgii w świątyni obecni było m.in.: wykładowcy Katedry Teologii Katolickiej na Uniwersytecie w Białymstoku, przedstawiciele Uniwersytetu w Białymstoku oraz Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

Katedra Teologii Prawosławnej Uniwersytetu w Białymstoku jest jednostką międzywydziałową, bezpośrednio podległą Jego Magnificencji Rektorowi. Siedziba Katedry znajduje się w budynku Centrum Kultury Prawosławnej przy ul. Św. Mikołaja 5. Katedra rozpoczęła swoją działalność 5 marca 1999 r. Jest ona kontynuatorką naukowych badań teologicznych prowadzonych w okresie międzywojennym przez Studium Teologii Prawosławnej na Uniwersytecie Warszawskim (1924-1939).  Do września ubiegłego roku kierownikiem katedry był JE Wielce Błogosławiony Metropolita Warszawski i całej Polski. Obecnie funkcje tą pełni ks. dr Marek Ławreszuk.

 

fotoreportaż