Logo
poniedziałek, 15 października 2018
św. męcz. Cypriana, Justyny i Teoktysta
Znajdujesz się na: Strona główna»Aktualności»Kolędnicy dla Monasteru w Wojnowie
Aktualności
16-02-2013

Kolędnicy dla Monasteru w Wojnowie

Okres między Bożym Narodzeniem a Świętem Chrztu Pańskiego jest czasem Świętych Wieczorów. Dawniej nasi przodkowie zbierali się w domach by radować się Narodzeniem Jezusa Chrystusa śpiewając kolędy. Kultywując prawosławną tradycję po raz kolejny grupa zaprzyjaźnionych kolędników wędrowała z gwiazdą od domu do domu. Kolędowanie to wysławianie Rodzącego się Boga, ale  też i finansowe wspieranie parafii  i monasterów.

Nasza grupa już po raz drugi zbierała datki na bliski naszym sercom monaster nad Krutynią -Klasztor Żeński Z.N.M.P. w Wojnowie. Jest to jedna z młodszych wspólnot monastycznych położona wśród  malowniczych  jezior i lasów Mazur.

Chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy z miłością i radością otwierali serca i drzwi kolędnikom. Serdeczne Spasi Hospodi ! Informujemy, iż zebraliśmy kwotę w wysokości 12. 647,00. Pozyskane środki finansowe w całości przekazaliśmy na konto monasteru.

Wierzymy, że dobry Bóg dopomoże Nam i  za rok odwiedzić wszystkich Was głosząc radosną nowinę.

 P.S.

W swoim imieniu składam serdeczne i gorące podziękowania JE Arcybiskupowi Białostockiemu i Gdańskiemu Jakubowi za udzielone błogosławieństwo, a wszystkim moim przyjaciołom za ich poświęcenie i zaangażowanie  w tak ważne dzieło jakim jest pomoc innym.