Logo
niedziela, 25 sierpnia 2019
św. męcz. Focjusza i Anikity
Znajdujesz się na: Strona główna»Aktualności»Arcybiskup Jakub na Dniu Wolontariusza w VI LO w Białymstoku
Aktualności
15-12-2014

Arcybiskup Jakub na Dniu Wolontariusza w VI LO w Białymstoku

5 grudnia jest szczególną datą, bowiem wtedy obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Z tej okazji, na zaproszenie Szkolnego Koła CARITAS - ELEOS  działającego w VI Liceum Ogólnokształcącym im. Zygmunta Augusta w Białymstoku, Jego Ekscelencja Najprzewielebniejszy Arcybiskup Białostocki i Gdański Jakub gościł w murach jednego za najstarszych liceów w Białymstoku.

Arcybiskup spotkał się z wolontariuszami szkolnych kół CARITAS i ELEOS działających w białostockich szkołach. Opowiedział o idei wolontariatu w ujęciu ewangelicznym, jako przykład wolontariatu przywołał przypowieść „O  miłosiernym Samarytaninie”. Później odpowiadał na pytania zadawane przez zebraną młodzież. Spotkanie uświetnił występ chóru pod kierownictwem absolwentki VI LO Marty Filimoniuk oraz zespołu artystycznego młodzieży VI LO prowadzony przez panią Ewę Onoszko. Na koniec spotkania były zabawy integracyjne oraz poczęstunek przygotowany przez wolontariuszy z VI LO.

W spotkaniu uczestniczyła prawie dwustu młodych wolontariuszy uczestniczących w różnego rodzaju działaniach prowadzonych przez CARITAS i ELEOS.

 ks. Paweł Szwed

fotoreportaż z archiwum VI LO w Białymstoku (kliknij tutaj)