Logo
niedziela, 20 stycznia 2019
Sobór św. Proroka i Chrzciciela Jana
Znajdujesz się na: Strona główna»Ogłoszenia»Zaproszenie na konferencję "Święty Spirydion. Pasterz, Biskup, Teolog"
Ogłoszenia
20-05-2015

Zaproszenie na konferencję "Święty Spirydion. Pasterz, Biskup, Teolog"

Bractwo Świętych Cyryla i Metodego zaprasza na sesję "Święty Spirydion. Pasterz, Biskup, Teolog". Konferencja związana jest zplanowanym na sierpień przybyciem do Polski relikwii św. Spirydiona z Tremithus.

W planie sesji pokaz polskiej wersji filmu "Opiekun Morza Śródziemnego", koncert hymnów liturgicznych ku czci św. Spirydiona w wykonaniu Chóru Młodzieżowego Katedry św. Mikołaja w Białymstoku (pod dyrekcją Joanny Jurczuk) oraz pięć wykładów - "Życie św. Spirydiona"(Adam Magruk), "Święty Spirydion jako obrońca wiary" (ks. dr Doroteusz Sawicki), "Ikonografia św. Spirydiona" (Jan Grigoruk), "Hymnografia ku czci św. Spirydiona" (Paweł Karczewski). "Kult św. Spirydiona w obecnych czasach" (ks. Andrej Nozdrin)

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Bractwo Prawosławne Świętych Cyryla i Metodego. Współorganizatorem jest Katedra Teologii Prawosławnej Uniwersytetu w Białymstoku.

Sesja odbędzie się w czwartek, 28 maja w Szkole Niepublicznej im. świętych Cyryla i Metodego w Białymstoku (ul. Waryńskiego 30). Początek o godzinie 17.00.