Logo
sobota, 15 grudnia 2018
św. pror. Abbakuma
Znajdujesz się na: Strona główna»Aktualności»Uroczystości Antypaschy w Białymstoku
Aktualności
24-04-2017

Uroczystości Antypaschy w Białymstoku

23 kwietnia w drugą Niedzielę po święcie Paschy, zwaną Niedzielą Antypaschy lub Niedzielą o Tomaszu,  JE Najprzewielebniejszy Arcybiskup Białostocki i Gdański Jakub odprawił Boską Liturgię w cerkwi Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku. W nabożeństwie uczestniczył JE Najprzewielebniejszy Biskup Przemyski i Gorlicki Paisjusz.

Podczas Liturgii Władyka Jakub, za zasługi dla Cerkwi, podniósł do godności protoijereja ks. Michała Czykwina, a ks. Adama Jakuca nagrodził prawem noszenia kamiławki. Natomiast Biskup Paisjusz w okolicznościowym kazaniu zwrócił się do wiernych z prośbą, aby nigdy nie zapominali o swoich korzeniach, która oparte są na wierze w Zmartwychwstanie Chrystusa.

Podczas paschalnej procesji wokół świątyni Władycy poświęcili krzyż upamiętniający powstanie parafii. Na zakończenie uroczystości ze słowami podziękowania zwrócił się nowy proboszcz parafii na białostockim osiedlu Słoneczny Stok ks. prot. dr hab. Marek Ławreszuk. Wyraził ogromną wdzięczność Biskupom za przybycie i przewodniczenie parafialnym uroczystościom, a parafianom za liczne przybycie pomimo niesprzyjającej aury.

protodiakon Wiaczesław Perek

fotoreportaż lektor Michał Fiedziukiewicz (kliknij tutaj)