Logo
niedziela, 16 grudnia 2018
św. pror. Sofoniusza
Znajdujesz się na: Strona główna»Aktualności»Święto parafialne na białostockim osiedlu Antoniuk
Aktualności
06-06-2017

Święto parafialne na białostockim osiedlu Antoniuk

5 maja, drugiego dnia święta Pięćdziesiątnicy Cerkiew wzywa nas do wychwalenia Trzeciej Osoby Trójcy Świętej. Szczególne uroczystości rokrocznie mają miejsce na białostockim osiedlu Antoniuk, gdzie znajduje się cerkiew Świętego Ducha.

Głównym punktem parafialnych uroczystości był Boska Liturgia której przewodniczył JE Najprzewielebniejszy Grzegorz Biskup Supraski w asyście przybyłego duchowieństwa.

Podczas Małego wejścia Hierarcha w imieniu św. Soboru Biskupów PAKP wręczył wikariuszowi tamtejszej parafii ks. prot. Andrzejowi Popławskiemu nagrodę paschalną, tj. prawo noszenia złotego krzyża z ozdobami. Po uroczystym przeczytaniu przez protodiakona Eugeniusza Skowrońskiego fragmentu Ewangelii wg św. Mateusza, równie podniośle przemówił ks. prot. Piotr Augustyńczuk, który w swojej homilii podkreślił jak wielkie znaczenie w życiu każdego prawosławnego chrześcijanina ma działalność Świętego Ducha.

Na zakończenie uroczystości głos zabrał Biskup Grzegorz, który w swoim słowie zwrócił uwagę na wychowanie młodych ludzi w wierze prawosławnej roli modlitwy do Trzeciej Osoby Trójcy Świętej. Ks. mitrat Jerzy Boreczko jako gospodarz podziękował Władyce oraz duchowieństwu za wspólną modlitwę, dyrygentom: Ireneuszowi Ławreszuk (chór "Psalmodia"), Bogdanowi Pura (chór młodzieżowy) i Katarzynie Rydzewskiej-Pietrzak (chór dziecięcy) za przygotowanie chórów do święta, członkom rady parafialnej za ich ofiarność, a wszystkim wiernym za liczne przybycie w tak ważnym dla parafii dniu.

diakon Jan Tichoniuk