Logo
wtorek, 18 grudnia 2018
św. Sawy Oświeconego
Znajdujesz się na: Strona główna»Aktualności»Święto Niepodległości
Aktualności
13-11-2017

Święto Niepodległości

11 listopada w dniu modlitewnej pamięci św. męczennicy Anastazji Rzymianki, JE Najprzewielebniejszy Biskup Supraski Andrzej odprawił Boską Liturgię w Katedrze św. Mikołaja w Białymstoku. Nabożeństwo odprawione zostało w dniu dziewięćdziesiątej dziewiątej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Władyka Andrzej podziękował wszystkim przybyłym w tym wyjątkowym dniu do białostockiej katedry za wspólną modlitwę. Hierarcha podkreślił jednocześnie jak w dzisiejszych czasach ważne jest pojęcie zdrowego patryiotyzmu. Biskup Andrzej przestrzegał jednocześnie przed przesadnym patriotyzmem, który jego zdaniem zamienia się w nacjonalizm. Jednakże za słaby patriotyzm, zdaniem Władyki, może prowadzić do groźnego globalizmu i uniwersalizmu.

W świątyni obecni byli m.in. wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski, marszałek województwa podlaskiego Maciej Żywno oraz wiceprezydent Białegostoku Zbigniew Nikitorowicz. W Katedrze byli także przedstawiciele wojska, policji, straży pożarnej, straży granicznej i miejskiej wraz z pocztami sztandarowymi.

protodiakon Wiaczesław Perek

fotoreportaż (kliknij tutaj)