Logo
środa, 16 stycznia 2019
św. pror. Malachiasza
Znajdujesz się na: Strona główna»Aktualności»Film o Jaczniańskiej Ikonie Matki Bożej
Aktualności
24-11-2017

Film o Jaczniańskiej Ikonie Matki Bożej

Prezentujemy film pt: "Jaczniańska Ikona Matki Bożej – Kult od wieków niesłabnący" Film został zrealizowany przez ks. Piotra Hanczaruka - Proboszcza Parafii Prawosławnej Zmartwychwstania Pańskiego w Jacznie i Halinę Raduchę. Film przedstawia wspomnienia wiernych parafii, które dotyczą Jaczniańskiej Ikony Matki Bożej. Główną ideą powstania filmu jest chęć ocalenia przed zapomnieniem wielowiekowej historii parafii w Jacznie. W dzisiejszym świecie zapomina się o tym, że historia - to my, dlatego zdecydowaliśmy się stworzyć film. Jest on zapisem szczerych, przepełnionych emocjami relacji wiernych, którzy ze łzami w oczach wspominają dawne czasy. Został on zrealizowany charytatywnie przez osoby, które nie znają sztuki dziennikarskiej, ale chciały ukazać piękno ludzkich wspomnień.

Dlatego też proboszcz parafii zwraca się do ludzi, którzy byliby chętni do tego by pomóc w tworzeniu dalszych części tej serii. Serii, która zatrzyma te prawdziwe, szczere emocje dla kolejnych pokoleń. Każdy pomysł, każda sugestia, będzie wzięta pod uwagę.

 

Zapraszam do kontaktu poprzez fanpage: www.facebook.com/CerkiewJaczno lub email: parafiajaczno@gmail.com

 

Zbierzmy silną grupę osób, która zechce zachować tych ludzi i ich historie na wieki. Szukamy archiwalnych zdjęć i nagrań śpiewów chóru i wszystkiego co związane z parafią w Jacznie.

 

ks. Piotr Hanczaruk

 

link do filmu: https://www.youtube.com/watch?v=_S2bwh870dM&t=0s