Logo
poniedziałek, 24 czerwca 2019
św. Ap. Bartłomieja i Barnaby
Znajdujesz się na: Strona główna»Aktualności»Święto podlaskiej Policji
Aktualności
05-12-2017

Święto podlaskiej Policji

3 grudnia JE Najprzewielebniejszy Arcybiskup Białostocki i Gdański Jakub odprawił Boską Liturgię w cerkwi Hagia Sophia w Białymstoku. Podczas nabożeństwa wznoszone były modlitwy dziękczynne w intencji funkcjonariuszy i pracowników cywilnych policji. Nabożeństwo śpiewem uświetniły dwa chóry: parafialny pod dyrygenturą dra Andrzeja Tokajuka oraz młodzieżowy Adama Tokajuka.

W świątyni obecni byli policjanci wraz z rodzinami na czele z komendantem wojewódzkim policji w Białymstoku generałem Danielem Kołnierewiczem. Podczas nabożeństwa w świątyni obecna była także kompania honorowa Komendy Wojewódzkiej Policji wraz z pocztem sztandarowym.

Po zakończonej Liturgii Arcybiskup pozdrowił policjantów z minionym niedawno świętem policji. Hierarcha podkreślił ogromne znaczenie służby policjantów, jaką niosą w naszym kraju. Policjantów najczęściej widzimy na drogach lub patrolujących ulice, ale jak zauważył Władyka Jakub, nie widzimy ich większej części pracy, często o wiele bardziej trudnej i niebezpiecznej.

Generał Daniel Kołnierewicz gorąco podziękował Arcybiskupi za modlitwę w intencji policji. Słowa podziękowania padły także pod adresem kapelana wojewódzkiego policji ks. mitrata Anatola Konacha, któremu w tym roku mija 25 lat kapelaństwa w szeregach tej formacji mundurowej. Z tej okazji generał policji wręczył ks. Anatolowi, w imieniu podlaskich policjantów, białą mitrę.

protodiakon Wiaczesław Perek

fotoreportaż sierż. Elżbieta Zaborowska z KWP w Białymstoku oraz lektora Andrzeja Charyło (kliknij tutaj)