Logo
środa, 16 stycznia 2019
św. pror. Malachiasza
Znajdujesz się na: Strona główna»Aktualności»Podsumowanie projektu ELEOSU pt. „Wsparcie osób bezdomnych w powrocie do społeczności„
Aktualności
22-12-2017

Podsumowanie projektu ELEOSU pt. „Wsparcie osób bezdomnych w powrocie do społeczności„

20 grudnia JE Najprzewielebniejszy Arcybiskup Białostocki i Gdański Jakub uczestniczył w uroczystym podsumowaniu projektu realizowanego przez diecezjalny Ośrodek Miłosierdzia ELEOS, który miał miejsce w Centrum Kultury Prawosławnej. W spotkaniu uczestniczył zastępca prezydenta Białegostoku Zbigniew Nikitorowicz, dyrektor ELEOSU Marek Masalski oraz przedstawiciele policji oraz straży miejskiej. 

ELEOS okresie od września do grudnia realizował projekt skierowany do osób bezdomnych. Realizacja zadania przyczyniła się do obalenia mitów i stereotypów w postrzeganiu osób bezdomnych. Pozwoliła wykształcić właściwe postawy wobec osób bezdomnych, poprzez okazywanie szacunku, zrozumienie i empatię. Pokaz filmu oraz wystawa fotograficzna przyczyniła się do tzw. terapii środowiskowej, która sprowadza się do reaktywowania, odtwarzania i budowania pozytywnych cech ze strony środowiska. Rezultatem zadania jest w możliwie największej części przygotowanie osób bezdomnych, poprzez wyposażenie ich w umiejętności budowania adekwatnej samooceny, motywację do zmiany obrazu i wizerunku dotychczasowego życia.

Krystyna Czaban

fotoreportaż (klikni tutaj)