Logo
sobota, 15 grudnia 2018
św. pror. Abbakuma
Znajdujesz się na: Strona główna»Aktualności»Uroczystości pogrzebowe śp. ks. mitrata Włodzimierza Cybulińskiego
Aktualności
27-02-2018

Uroczystości pogrzebowe śp. ks. mitrata Włodzimierza Cybulińskiego

24 lutego w nocy po długiej chorobie odszedł do Pana wieloletni emerytowany proboszcz parafii Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku ks. mitrat Włodzimierz Cybuliński. Uroczystemu obrzędowi pogrzebu zmarłego kapłana przewodniczył JE Najprzewielebniejszy Arcybiskup Białostocki i Gdański Jakub w asyście kilkudziesięciu duchownych z diecezji białostocko – gdańskiej oraz warszawsko bielskiej. Podczas nabożeństwa śpiewał chór duchowieństwa diecezji pod dyrygenturą protodiakona Bazylego Dubeca.

Po zakończonym nabożeństwie Arcybiskup Jakub przypomniał życiorys śp. ks. Włodzimierza, podkreślając, że był on zawsze łagodny, uczuciowy oraz odnosił się z szacunkiem do drugiego człowieka. Zdaniem Hierarchy ks. Włodzimierza cechowała sumienność i pracowitość czego owocem są wybudowane od podstaw dwie prawosławne świątynie: w Czyżach i Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku.


Ze słowami podziękowania za długoletnią służbę w więziennictwie wystąpił Naczelny Kapelan Służby Więziennej ks. prot. Andrzej Lewczak oraz dyrektor aresztu śledczego w Białymstoku płk Wojciech Prażmowski.

Po nabożeństwie trumna z ciałem zmarłego duchownego przewieziona została na cmentarz św. Pror. Eliasza w Białymstoku, gdzie nastąpiło jej złożenie do grobu.

protodiakon Wiaczesław Perek

fotoreportaż autora oraz ks. prot. Jana Kiryluka (kliknij tutaj)