Logo
wtorek, 11 grudnia 2018
św. męcz. i wyznawcy Stefana Nowego
Znajdujesz się na: Strona główna»Ogłoszenia» Harmonogram pobytu relikwii św. Łukasza arcybiskupa Krymskiego (aktualizacja)
Ogłoszenia
25-09-2018

Harmonogram pobytu relikwii św. Łukasza arcybiskupa Krymskiego (aktualizacja)

 Harmonogram pobytu relikwii św. Łukasza (Wojno-Jasienieckiego) wyznawcy,arcybiskupa Symferopola (Krymskiego) 

6 – 15 października 2018 roku

 

 6.10. (sobota)

♦ 16:30 – przybycie relikwii do Domu Biskupiego (ul. św. Mikołaja 3)

♦ 16:45 – powitanie relikwii w soborze św. Mikołaja

♦ 17:00 – Całonocne Czuwanie

 

7.10. (niedziela)

♦ 7:30 – Boska Liturgia (sobór św. Mikołaja)

♦ 10:00 – Boska Liturgia (sobór św. Mikołaja)

 

♦ 15:45 – powitanie relikwii w cerkwi św. Jerzego (Nowe Miasto)

♦ 16:00 – Akatyst ku czci św. Łukasza abpa Krymskiego

 

8.10 (poniedziałek)

♦ 8:00 – Boska Liturgia (cerkiew św. Jerzego)

 

♦ 16:00 – powitanie relikwii w cerkwi św. Jana Teologa (TBS - Bacieczki)

♦ 16:50 – Molebien przed relikwiami św. Łukasza

♦ 17:00 – Całonocne Czuwanie

♦ 22:00 – Akatyst ku czci św. Łukasza abpa Krymskiego

♦ 24:00 – nocna Boska Liturgia

 

9.10. (wtorek)

♦ 9:00 – Boska Liturgia (cerkiew św. Jana Teologa)

 

♦ 17:00 – Akatyst ku czci św. Gabriela

                (relikwie św. Łukasza na nabożeństwie w soborze św. Mikołaja)

 

♦ 20:00 – powitanie relikwii w cerkwi św. Pantelejmona (Zaścianki)

♦ 20:15 – Akatyst ku czci św. Łukasza abpa Krymskiego + agrypnia:
                Wieczernia, Utrenia

♦ 24:00 – nocna Boska Liturgia

 

10.10. (środa)

♦ 11:00 – 16:00 - wystawienie relikwii w nawie głównej soboru św. Mikołaja
                             celem indywidualnej modlitwy wiernych

 

♦ 16:20 – powitanie relikwii w klasztorze Narodzenia NMP (Zwierki)

♦ 16:30 – Molebien przed relikwiami św. Łukasza
♦ 17:00 – Akatyst ku czci św. Łukasza abpa Krymskiego, Wieczernia, Utrenia

 

11.10. (czwartek)

♦ 10:00 – 16:00 - wystawienie relikwii w nawie głównej soboru św. Mikołaja
                             celem indywidualnej modlitwy wiernych

 

♦ 16:30 – powitanie relikwii w cerkwi Zmartwychwstania Pańskiego (Słoneczny Stok)

♦ 17:00 – Akatyst ku czci św. Łukasza abpa Krymskiego

 

12.10. (piątek)

♦ 5:45 – powitanie relikwii w cerkwi Hagia Sophia (Wygoda)

♦ 6:00 – Boska Liturgia

♦ bezpośrednio po Liturgii – Akatyst ku czci św. Łukasza abpa Krymskiego

 

♦ 18:50 – powitanie relikwii w klasztorze Zwiastowania NMP (Supraśł)

♦ 19:00 – agrypnia: Wieczernia, Połunoszcznica, modlitwy przed spowiedzią, 

                Utrenia, Akatyst ku czci św. Łukasza abpa Krymskiego

♦ 24:00 – nocna Boska Liturgia

 

13.10. (sobota)

♦ 7:30 – Boska Liturgia w klasztorze Zwiastowania NMP (Supraśl)

 

♦ 15:00 – powitanie relikwii w cmentarnej cerkwi Opieki Matki Bożej (Gródek)

♦ 16:00 – Całonocne Czuwanie

 

14.10. (niedziela)

♦ 9:00 – powitanie relikwii w cerkwi Opieki Matki Bożej (Choroszcz)

♦ 10:00 – Boska Liturgia

 

♦ 16:00 – powitanie relikwii w cerkwi Świętego Ducha (Antoniuk)

♦ 17:00 – Akatyst ku czci św. Łukasza abpa Krymskiego

 

15.10. (poniedziałek)

♦ 8:00 – Boska Liturgia (cerkiew Świętego Ducha)

♦ 16:00 – odjazd relikwii do klasztoru św. Marii i Marty na Grabarce

 

sporządził ks. prot. Adam Sawicki

 

 

 

♦ cerkiew czci pamięć św. Łukasza 11.06. (nowy styl) / 29.05. (stary styl)