Logo
środa, 19 czerwca 2019
św. mnicha Wiasariona Cudotwórcy Egipskiego
Znajdujesz się na: Strona główna»Aktualności»Jubileusz ks. prot. Jarosława Szczerbacza
Aktualności
03-10-2018

Jubileusz ks. prot. Jarosława Szczerbacza

30 września JE Najprzewielebniejszy Arcybiskup Białostocki i Gdański Jakub odprawił nabożeństwo dziękczynne – molebien w cerkwi św. Jana Chrzciciela w Nowej Woli. Nabożeństwo sprawowane było z okazji 30 – lecia święceń kapłańskich ks. prot. Jarosława Szczerbacza, proboszcza nowowolskiej parafii.

Ks. Jarosław Szczerbacz urodził się 31 lipca 1968 r. w Dąbrowie Białostockiej. Ukończył Prawosławne Seminarium Duchowne i Chrześcijańską Akademię Teologiczną w Warszawie. Święcenia diakońskie (lipiec 1988 r.) oraz kapłańskie (2.10.1988 r.) otrzymał z rąk ówczesnego Biskupa Łódzkiego i Poznańskiego Szymona.

Parafią w której odprawiał pierwsze nabożeństwa, na początku jako diakon, a następnie jako wikariusz była parafia św. Aleksandra Newskiego w Łodzi. Jednocześnie w latach 1988 – 1991 pełnił obowiązki proboszcza parafii św. Mikołaja we Włocławku. Następnie po przejściu w skład kleru diecezji białostocko – gdańskiej, w latach 1991 – 1995  niósł posługę proboszcza w parafii św. Anny w Kruszynianach.  Od 15 sierpnia 1995 r. pełni obowiązki proboszcza parafii św. Jana Chrzciciela w Nowej Woli.

Ks. Jarosław Szczerbacz jest współinicjatorem i pomysłodawcą Fundacji Podlaskie Hospicjum Onkologiczne, której prezesem jest lekarz, specjalista medycyny paliatywnej, Paweł Grabowski. Od 1 lipca 2015 r. po przekształceniach w Fundacji PHO, Warsztat jest prowadzony przez nowo powstałą Fundację Nowa Wola w której ks. Jarosław Szczerbacz pełni funkcję wiceprezesa. Fundacja Nowa Wola działa w budynku parafialnym i oprócz prowadzenia WTZ  wspiera rodziny osób chorych i osieroconych, prowadzi działalność charytatywną.

protodiakon Wiaczesław Perek