Logo
poniedziałek, 22 kwietnia 2019
Wielki Poniedziałek, św. męcz. Eupsychiusza
Znajdujesz się na: Strona główna»Aktualności»Jubileusz 70 - lecia istnienia białostockiego "Ektryka"
Aktualności
22-10-2018

Jubileusz 70 - lecia istnienia białostockiego "Ektryka"

19 października JE Najprzewielebniejszy Arcybiskup Białostocki i Gdański uczestniczył w uroczystej akademii Zespołu Szkół Elektrycznych im. Prof. Janusza Groszkowskiego w Białymstoku poświęconej 70 – leciu technikum. Jubileusz szkoły zaszczycili swą obecnością m.in.: Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski, Rzymsko – katolicki Metropolita Białostocki JE Ks. Arcybiskup Tadeusz Wojda, Wojewoda Podlaski Bogdan Paszkowski, Marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński. 

Arcybiskup Jakub poproszony o zabranie głosu powiedział m.in. że miło jest za każdym razem odwiedzać szkołę której jest się wychowankiem. Jak podkreślił Hierarcha umiejętmosci zdobyte w tym techniukum ponad 30 lat temu przydatne są w życiu codziennym po dzień dzisiejszy. 

Uczestnicy uroczystości obejrzeli filmową opowieść o ZSE w Białymstoku, przygotowaną przez uczniów i nauczycieli Elektryka. Ponadto zebrani wysłuchali koncertu Młodzieżowej Orkiestry Dętej Zespołu Szkół Elektrycznych w Białymstoku pod batutą Stanisława Krucińskiego. 

 

protodiakon Wiaczesław Perek 

foto i tekst za: http://zse.bialystok.pl/