Logo
środa, 27 maja 2020
św. męcz. Izydora
Znajdujesz się na: Strona główna»Aktualności»Koncert Kolęd Wschodniosłowiańskich w Centrum Kultury Prawosławnej w Białymstoku
Aktualności
17-01-2019

Koncert Kolęd Wschodniosłowiańskich w Centrum Kultury Prawosławnej w Białymstoku

Bożonarodzeniowe kolędowanie w Centrum Kultury Prawosławnej stało się już tradycją. 12 stycznia, z błogosławieństwa JE Najprzewielebniejszego Arcybiskupa Białostockiego i Gdańskiego Jakuba, uczniowie białostockich szkól i przedszkoli wystąpili w koncercie kolęd zorganizowanym przez Wydział Katechetyczny Diecezji Białostocko – Gdańskiej, Miejski Ośrodek Doradztwa Metodycznego, Centrum Edukacji Nauczycieli oraz Bractwo św. św. Cyryla i Metodego, działające przy Parafii Prawosławnej Wszystkich Świętych w Białymstoku.W imieniu organizatorów wszystkich zebranych przywitał ks. mitrat Jan Fiedorczuk – dyrektor Wydziału Katechetycznego. W swoim słowie podkreślił on znaczenie i piękno kolęd, zachęcając dzieci i młodzież do kultywowania tradycji kolędowania.

Na koncercie zaprezentowało się 17 zespołów i grup kolędniczych z następujących szkół i placówek oświatowych: Przedszkola Samorządowe Nr 35, 49, 51, 52, Szkoły podstawowe  42, 37, 1, 28, 49, 50, 34, Społeczna Szkoła Podstawowa Nr 4 w Białymstoku, Zespół Szkół Niepublicznych św. św. Cyryla i Metodego w Białymstoku, Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 5 w Białymstoku, IV LO, V LO oraz Liceum Ogólnokształcące Politechniki Białostockiej.

Młodym wykonawcom towarzyszyli rodzice, dziadkowie i nauczyciele, którzy gorącymi brawami nagradzali wszystkich kolędników.

Mirosław Pietkiewicz – doradca metodyczny MODM w Białymstoku

fotoreportaż (kliknij tutaj)