Logo
piątek, 14 sierpnia 2020
Świętych Braci Machabeuszy
Znajdujesz się na: Strona główna»Ogłoszenia»Wielkopostna Wszechnica 2019
Ogłoszenia
04-03-2019

Wielkopostna Wszechnica 2019

 

Katedra Teologii Prawosławnej UwB i Parafia Prawosławna Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku serdecznie zapraszają na wielkopostne wykłady. Wielkopostna Wszechnica w parafii Zmartwychwstania Pańskiego wpisała się na stałe w harmonogram Wielkiego Postu. W każdą niedzielę, o godzinie 18 w świetlicy parafialnej, ul. Sikorskiego 9, będą odbywać się spotkania dotyczące szeroko pojętej prawosławnej kultury. Zaproszeni wykładowcy przedstawią głębię prawosławnej teologii, piękno sztuki i bogactwo historii. Tematyka spotkań koncentruje się nad ponadczasowych i niezmiennych wartościach Prawosławia.

Program wykładów
  • 17 marca "Współczesny święty - starzec Porfiriusz" - Grzegorz Makal (Supraśl)
  • 24 marca "Powojenne losy prawosławnych na Białostocczyźnie" - Tomasz Sulima (Radny Bielska Podlaskiego i pasjonat historii lokalnej)
  • 31 marca "Indyferentyzm i radykalizm religijny" - JE Najprzewielebniejszy Jakub Arcybiskup Białostocki i Gdański (Chrześcijańska Akademia Teologiczna w Warszawie)
  • 7 kwietnia "Drabina do nieba" - archimandryta Tymoteusz (Monaster św. Dymitra w Sakach)
  • 14 kwietnia "Przemiana życia a osoba św. Marii Egipcjanki" - igumenia Katarzyna (Monaster św. Katarzyny w Zaleszanach)
  • 21 kwietnia "Supraskie freski" - Jan Grigoruk (ikonograf, Monaster Zwiastowania Bogurodzicy w Supraślu)