Srebrny Krzyż Zasługi dla kapelana administracji publicznej i samorządowej

17 lutego 1922 roku Sejm uchwalił ustawę o państwowej służbie cywilnej – w tym roku mija 100 lat od tego wydarzenia. W Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim z tej okazji można było oglądać wystawę „Od Moraczewskiego do Morawieckiego – Premierzy Rzeczypospolitej Niepodległej 1918-2018” przygotowaną przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów. Jednym z elementów obchodów jubileuszu jest również uhonorowanie pracowników Służby Cywilnej.

Wszyscy doceniamy Państwa pracę, choć nie zawsze jest to mocno akcentowane. Ostatni czas wymagał od Państwa szczególnego zaangażowania – przybyło nam obowiązków. Dzisiaj chcemy Państwu podziękować za ich sumienne wypełnianie – mówił do pracowników Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.

14 kwietnia w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim, wojewoda wręczył dwa Srebrne Krzyże Zasługi, przyznane przez prezydenta Andrzeja Dudę za zasługi na rzecz społeczności lokalnej. Odebrali je kapelani administracji publicznej i samorządowej z regionu: ks. Jarosław Jóźwik i ks. Jarosław Grzegorczyk.

Chciałbym podziękować panu wojewodzie za zgłoszenie mojej osoby do odznaczenia państwowego. Odczytuję to również jako wyróżnienie Cerkwi Prawosławnej, która służy i działa dla dobra społeczeństwa – mówił ks. Jóźwik.

tekst i foto za: https://www.gov.pl/web/uw-podlaski