Uroczystości Dnia Edukacji Narodowej

12 października JE Najprzewielebniejszy Jakub Arcybiskup Białostocki i Gdański odprawił w Katedrze św. Mikołaja w Białymstoku nabożeństwo dziękczynne – molebien. Z okazji nadchodzącego Dnia Edukacji Narodowej wznoszone były modlitwy w intencji dyrektorów szkół, nauczycieli oraz wszystkich pracowników oświaty.

Wśród przybyłych gości, nauczycieli i wizytatorów Wydziału Katechetycznego Prawosławnej Diecezji Białostocko – Gdańskiej, w świątyni obecni byli: dyrektor Departamentu Edukacji Urzędu Miejskiego w Białymstoku Wiesława Ćwiklińska, Wiceprzewodniczący Rady Miasta Białegostoku Stefan Nikiciuk, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 9 w Białymstoku Edyta Harasimczuk.

Na zakończenie nabożeństwa Hierarcha podziękował władzom miejskim za pamięć o modlitwie za pracowników narodowej oświaty. Podkreślił, że codzienna modlitwa i wdzięczność Bogu za wszelkie pomyślności jest bardzo ważna, ponieważ to Bóg pomaga nam w codziennych trudnościach.

Dzień Edukacji Narodowej jest również okazją by podziękować za trud pracy prawosławnym katechetom. Arcybiskup Jakub podziękował szczególnie zasłużonym wręczając listy pochwalne.

Paweł Nasuta

fot.: lektor Paweł Iwaniuk