Uroczystości Dnia Edukacji Narodowej.

11 października o godz. 16.30 Wydział Katechetyczny Prawosławnej Diecezji Białostocko- Gdańskiej zaprasza na Molebień w intencji nauczycieli, katechetów i pracowników oświaty w Katedrze św. Mikołaja Cudotwórcy w Białymstoku ul. Lipowa 15. Nabożeństwu przewodniczyć będzie JE Najprzewielebniejszy Jakub Arcybiskup Białostocki i Gdański.

20 października w ramach obchodów Dnia edukacji Narodowej Wydział Katechetyczny zaprasza katechetów do udziału w wyjazdowym szkoleniu; „Nauczyciel Katecheta w przestrzeni społecznej”, które będzie połączone ze spotkaniem integracyjnym przy ognisku. Spotkanie odbędzie się w parafii prawosławnej p.w. Narodzenia N.M.P. w Gródku.

Wyjazd autokarem z pod Centrum Kultury Prawosławnej w Białymstoku 20 października (piątek) godz. 17.00.

  • Szkolenie metodyczne godz. 18.00-19.00
  • Ognisko i wymiana doświadczeń 19.00-21.00
  • Wyjazd na powrotny autokaru godz. 21.30.

 Zapisy przyjmują p. Barbara Uścinowicz i Matuszka Mirosław Pietkiewicz od dnia 4 X do 12 X. Opłata za szkolenie  wynosi 10 zł.

 Z okazji dnia Edukacji Narodowej składamy serdeczne życzenia wszystkim braciom i siostrom katechetom oraz nauczycielom i pracownikom oświaty wielu sił i Łask Bożych w wypełnianiu misji nauczania oraz kształtowania mądrych i rozsądnych nowych pokoleń dzieci i młodzieży.

 p.o. dyrektora wydziału ks. prot. Mirosław Filimoniuk