Wieczór kolęd w szkole św. Cyryla i Metodego w Białymstoku

16 stycznia w Niepublicznej Szkole Podstawowej św. św. Cyryla i Metodego miało miejsce niezwykłe, pełne ciepła wydarzenie – „Wieczór Kolęd”. W tym wyjątkowym wydarzeniu wzięła udział  cała społeczność szkolna: Dyrekcja, uczniowie, nauczyciele, rodzice, dziadkowie oraz zaproszeni goście. Swoja obecnością zaszczycił  JE Najprzewielebniejszy Jakub Arcybiskup Białostocki i Gdański.

Witając zebranych dyrektor szkoły Grzegorz Nazaruk podziękował za tak liczne przybycie i podkreślił, że kolędy stanowią cenny skarb w naszym dziedzictwie kulturowym, a w okresie Bożego Narodzenia radują serca każdej rodziny. Na koniec życzył wszystkim szczęścia rodzinnego i zdrowia w Nowym Roku.

W świątecznej scenerii, w wypełnionej po brzegi sali gimnastycznej, z nastrojowym światłem rozpoczęło się wspólne kolędowanie. Na początek zebrani wysłuchali kolęd w wykonaniu uczniów Stowarzyszenia ABBA.  Następnie prezentowały się grupy kolędnicze z przedszkola, klasy pierwszej, drugiej, trzeciej, czwartej, piątej, szóstej i siódmej. Można było także obejrzeć przedstawienie w języku białoruskim „Nastupili kaliady” przygotowane przez uczniów klasy drugiej, trzeciej i czwartej pod opieką artystyczną pani Niny Abramiuk. Uroczystość  uświetnił również występ chóru szkolnego  pod dyrekcją Ali Kamieńskiej.

Podczas uroczystości odbyła się loteria fantowa, a zebrane środki będą przeznaczone na szkolny radiowęzeł.

za: https://szkolacim.szkolnastrona.pl/index.php

foto. protodiakon Wiaczesław Perek