14 stycznia Cerkiew wspomina wydarzenie Obrzezania Pańskiego oraz dzień św. Bazylego Wielkiego. Z tej okazji JE Najprzewielebniejszy Jakub Arcybiskup Białostocki i Gdański przewodniczył Boskiej Liturgii św. Bazylego Wielkiego w katedrze św. Mikołaja w Białymstoku.