16 listopada JE Najprzewielebniejszy Jakub Arcybiskup Białostocki i Gdański wizytował budowę cerkwi Ikony Matki Bożej Życiodajne Źródło we wsi Karakule.
16 listopada JE Najprzewielebniejszy Jakub Arcybiskup Białostocki i Gdański wizytował budowę cerkwi Ikony Matki Bożej Życiodajne Źródło we wsi Karakule.
W dniach 15 – 17 listopada w Supraślu odbyła się konferencja „Hymnografia i śpiew cerkiewny w Rzeczypospolitej”. Na wydarzeniu obecny był JE Najprzewielebniejszy Jakub Arcybiskup Białostocki i Gdański.
14 listopada odbiorem prac konserwatorskich zakończyła się renowacja elewacji zespołu zabytkowych budynków parafialnych przy katedrze prawosławnej św. Mikołaja w Gdańsku.
15 listopada JE Najprzewielebniejszy Jakub Arcybiskup Białostocki i Gdański odprawił Boską Liturgię, po której odbyło się nabożeństwo żałobne za duszę protodiakona Anatola Daniluka.
11 listopada JE Najprzewielebniejszy Jakub Arcybiskup Białostocki i Gdański przewodniczył uroczystej Boskiej Liturgii z okazji Narodowego Święta Niepodległości.
12 listopada w Prawosławnej Parafii św. Mikołaja w Gdańsku odbyła się pierwsza edycja Gdańskich Dni Muzyki Cerkiewnej. Wydarzenie to przyciągnęło wielu wiernych kościoła prawosławnego, sympatyków muzyki cerkiewnej oraz wszystkich zainteresowanych prawosławiem w trójmieście.
10 listopada z okazji Święta Niepodległości JE Najprzewielebniejszy Andrzej Biskup Supraski uczestniczył w uroczystej zbiórce w Podlaskim Oddziale Straży Granicznej, podczas której wręczono awanse, medale i wyróżnienia, a także odbyło się ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy Straży Granicznej.
5 listopada, w dniu modlitewnej pamięci św. apostoła Jakuba – brata Pańskiego, w Katedrze św. Mikołaja w Białymstoku sprawowana była Boska Liturgia św. Jakuba, której przewodniczył zwierzchnik Diecezji Białostocko-Gdańskiej. W nabożeństwie uczestniczyło licznie przybyłe duchowieństwo, wierni z różnych parafii oraz goście, reprezentujący władze samorządowe, służby i instytucje.
6 listopada Jego Ekscelencja Najprzewielebniejszy Jakub Arcybiskup Białostocki i Gdański odprawił molebien w Bielsku Podlaskim. Tego dnia wznoszone były modlitwy o pomyślną pracę i funkcjonowanie niedawno otwartej Bielskiej Redakcji Radia Prawosławnej Diecezji Białostocko – Gdańskiej Orthodoxia.
3 listopada JE Najprzewielebniejszy Jakub Arcybiskup Białostocki i Gdański na zaproszenie ambasador Bułgarii JE Pani Margarity Ganevy, uczestniczył w spotkaniu w Ambasadzie Republiki Bułgari w Warszawie.