Zakończenie roku szkolnego i piknik parafialny w Katedrze św. Mikołaja w Gdańsku

19 czerwca w Prawosławnej Parafii Katedralnej św. Mikołaja w Gdańsku miało miejsce uroczyste zakończenie roku szkolnego połączone z parafialnym piknikiem.

Po Boskiej Liturgii dzieci i młodzież parafii w Gdańsku uczestniczyła w uroczystym molebnie, podczas którego wznoszone były modlitwy dziękczynne za ukończony rok szkolny oraz rozpoczynający się okres wakacji.

Następnie w sali parafialnej odbył się koncert harfowy w wykonaniu młodych parafianek Nadiyi i Yevy Zholomenko. Uczestnicy mogli wysłuchać pięknego wystąpienia w trakcie którego wykonywane były utwory kompozytorów z całego świata. Po zjedzeniu śniadania gry, zabawy, dmuchane atrakcje i wata cukrowa pochłonęły najmłodszych parafian gdańskiej katedry. Dzięki współpracy animatorek, pomocy i zaangażowaniu rodziców dzieci, niedzielne popołudnie spędziły na zabawie, ale przede wszystkim na wspólnej integracji, która jest tak istotna i ważna w ich młodym życiu. Starsi wierni po przepięknym koncercie harfowym udali się na wspólnie przygotowany piknik oraz integrację.

Z powodu sytuacji geopolitycznej oraz wojny w Ukrainie, Prawosławna Parafia w Gdańsku objęła swoją duszpasterską oraz materialną opieką osoby z Ukrainy, Białorusi, Gruzji, Rosji, a także z innych krajów w których obecni są wierni Kościoła Prawosławnego.

Atrakcje dla dzieci zostały zapewnione we współpracy z Prawosławny Ośrodkiem Miłosierdzia ELEOS Diecezji Białostocko-Gdańskiej, za co serdecznie dziękujemy.

Tekst oraz zdjęcia: ks. Gabriel Masalski